ARK Survival Evolved to kolejna darmowa produkcja do pobrania z Epic Games Store. Razem z podstawką możemy przypisać do swojego konta dodatkowe darmowe mapy oraz ModKit.

ARK Survival Evolved to obecnie największa gra survival pod względem ilości graczy jak i dostępnej zawartości. Ilość osób grających w tytuł na samym Steam liczy kilkadziesiąt tysięcy dziennie a do tego dochodzi Game Pass na PC oraz Xboxa gdzie gra dostępna jest w pakiecie, użytkownicy PS4 i Switch, którzy kupili grę a także osoby grające w darmową mobilną odsłonę. Z gatunku większą ilością fanów może pochwalić się jedynie Minecraft ale tych produkcji nie ma co porównywać.\

Gra pomimo tego, że nastawiona na rozgrywkę sieciową w dużej mierze PVP posiada również odsłonę dla spokojniejszych graczy PVE i całkiem spore lore gry do odkrycia.

Zacznijmy jednak od początku. Po stworzeniu postaci budzimy się na plaży i jedyne co mamy to gołe pięści, implant wszczepiony powyżej nadgarstka i chęć przetrwania. Trzeba przyznać, że w ARK nie jest to wcale takie łatwe gdyż na naszego bohatera czyhać będą dinozaury na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Nie musimy jednak mierzyć się z tym sami bo najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie przyjaciół i założenie plemienia. Oczywiście szybko trzeba zbudować swoje pierwsze schronienie i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa. Oswajanie dinozaurów w wersji pasywnej i aktywnej daje niesamowitą przyjemność tym bardziej, że później możemy je ujeżdżać i wykorzystywać do walki. Wraz z rozwojem postaci , który wyrażony jest w postaci zdobywania kolejnych poziomów odkrywamy nowe schematy i poprawiamy nasze cechy a jest ich tutaj kilka. Od zdrowia, przez głód i pragnienia, szybkość i siłę obrażeń aż do wytrzymałości na trudne warunki pogodowe. No tak bo jakby dinozaurów i innych stworów było mało musimy także zadbać o zaspokojenie potrzeb jak i odpowiedni strój na zmienne warunki pogodowe. Gra przez lata poszerzała swoją zawartość o nowe mapy, nowe stworzenia jak i coraz to potężniejsze przedmioty których możemy używać w walce z dinkami ale i z innymi graczami. Skoro już o tym wspomniałem to warto nadmienić, że możemy rajdować bazy przeciwnika jak i samemu być rajdowanym. Mamy jednak szeroki wachlarz możliwości ochrony bo całą naszą bazę obstawić możemy działkami automatycznymi zmuszając przeciwnika do wykorzystania dinozaurów do ich tankowania czyli przyjmowania na siebie pocisków aż skończy się amunicja.

Jako wielki fan gry muszę powiedzieć, że taka zabawa daje największą przyjemność w gronie znajomych. Nie raz zdarzały się całonocne rajdy czy kilkunastogodzinne działania obronne.

Oczwiście to nie wszystko bo by zdobyć endgamowy sprzęt musimy wybrać się na potężne bossy do których dostaniemy się zdobywając odpowiednią ilość artefaktów i trofeów z najniebezpieczniejszych stworów. Oczywiście artefakty zazwyczaj bronione są przez całą armię potężnych stworzeń więc zabawa jest na długie godziny.

Podsumowując grzech jest nie skorzystać z możliwości zagrania w jednej z najlepszych sieciowych survivali na rynku. Wielką zaletą gry są jednak mody gdyż jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę i niekiedy ją poprawiają a te na Epic wyjdą dopiero za jakiś czas gdyż ta wersja nie będzie korzystać z warsztatu Steam jak łatwo się domyślić.

Zapraszam wszystkich do grupy związane z grą na FB – LINK!


Podobne wpisy