Population Zero to przedstawiciel gatunku gier survivalowych w stylu ARK i Rust. Gra cechuje się wszystkimi elementami znanymi z tego typu produkcji, mamy więc przetrwanie, crafting, budowanie i rajdy.

Najnowsza gra Enplex Games trafiło ze startem idealnie, ostatni start Last Oasis pokazał jak wielu graczy chce kupować takie produkcje. Tylko od twórców zależy jak wykorzystają tą sytuację, jednak już wiadomo, że wiele osób zdecydowało się na wsparcie poprzez zakup founder packa, który był dostępny zanim gra trafiła na Steam i upoważniał do grania w testach alfa.

Historia jest prosta, nasz statek rozbił się na nieprzyjaznej planecie Keppler a my musimy przetrwać i naprawić reaktor w ciągu 168 godzin. Tak zwane okresy czasu będą funkcjonować na serwerze i w zależności od momentu kiedy na niego wejdziemy będziemy mieli odpowiedni czas na działanie.

Gra oferuje dwa tryby PVE gdzie nie tracimy naszego dobytku po śmierci i możemy w spokoju eksplorować i PVP gdzie głównym naszym celem będzie walka z innymi ocalonymi. Każda śmierć może nam dać kolejne mutacje dzięki, którym łatwiej będzie nam zemścić się na graczach, którzy wcześniej nas zabili.

Jak w innych grach tego typu wraz ze wzrostem poziomów będziemy mogli tworzyć coraz to bardziej zaawansowany sprzęt wykorzystując do tego pozyskane surowce. Uzbrojenie przyda się do walki z wrogą fauną, która została całkiem ciekawie wykreowana.

Gra dostępna będzie dzisiaj od 20.00 na Steam jednak Ci którzy zakupili founder packa mogą wejść już teraz.

Zapraszamy do naszej grupy Population Zero na Facebooku – LINK!


Podobne wpisy