Nadchodzący Rustler to połączenie GTA z dawnych lat z średniowiecznym klimatem. Zabawna produkcja daje nam możliwości wykonywania zadań jako niezbyt ogarnięty awanturnik.

Stylizowana na średniowieczny klimat przygoda zapożyczyła od swojego wzoru bardzo dużo. Mamy bowiem znajdźki w postaci pancerza, miecza, kuszy czy bełtów tak jak to było w GTA 1 i 2. Podobne zresztą jak u protoplasty jest sterowanie do którego będzie ciężko przyzwyczaić się użytkownikom, którzy nigdy nie mieli z nim do czynienia. Również znany system policyjnego pościgu został tutaj skutecznie zaimplementowany.

Miałem okazję zagrać w dostępne darmowe demo, które jak sama nazwa wskazuje jest prologiem do samej rozgrywki i trzeba przyznać, że poza kilkoma błędami grało się całkiem przyjemnie. Jak przystało na taką historię zaczynamy na kacu a każde kolejne zadanie coraz bardziej komplikuje nasze życie. Walka jest prosta i intuicyjna ale daje całkiem sporo frajdy tym bardziej gdy goni nas już całkiem spora liczba stróżów prawa. Grafika jest przyjemna i nie obciąża systemu dlatego już od startu możemy cieszyć się płynną grą.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy warto to nic nie szkodzi spróbować. Gra nie zajmuje dużo miejsca i daje zabawy na krótki wieczór przed komputerem.

Przy okazji tego tekstu chciałbym zaprosić was do grupy zrzeszającej graczy pod tym linkiem.


Podobne wpisy