Koronowirus to RNA-wirusy znane na świecie od dłuższego czasu. Głównym celem tych drobnoustrojów są zwierzęta ale co jakiś czas słyszy się o przypadkach uderzania w ludzi jak miało to miejsce przy epidemii SARS czy MERS i aktualnie wirusa z Wuhan 2019-nCov.

Wracając do tematu eSportu wiele wydarzeń odbywa się właśnie w Chinach czyli państwa gdzie wszystko się zaczęło i gdzie ryzyko zarażenia jest największe.

Rozgrywki z turnieju zostały zawieszone do kwietnia…

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu włodarze turnieju w trosce o zdrowie zawodników i fanów zdecydowali się odwołać rozgrywki z lutego i marca a o dalszych decyzjach dowiemy się niedługo.

Podobne kroki podjęto kilka dni wcześniej w LoL Pro League gdzie zdecydowano się przełożyć rozgrywki z tygodnia drugiego na bliżej nieokreślony termin w przyszłości.

Tak samo postępują w organizacji CS WESG na rejon Azji i Pacyfiku również przekładając rozgrywki na przyszłość.

Inaczej niż w przypadku poprzedników zdecydowali się postąpić organizatorzy League Of Legends Champions Korea, których rozgrywki startują 5 lego. Zdecydowano się bowiem na przeprowadzenie turnieju ale z a zamkniętymi drzwiami i z zachowaniem najwyższych środków ostrożności.

Jak widać koronowirus mocno uderzył w wydarzenia sportowe a przynajmniej w tę część odbywającą się w Azji.

Aktualną mapę rozprzestrzeniania się wirusa możecie zobaczyć tutaj.


Podobne wpisy